پایگاه دانش: سيستم عامل
پنج قابلیت ویندوز ۷
ارسال شده توسط عباس پيرنظريان در تاریخ 1390/09/10 10:39 قبل از ظهر

 

BitLocker و BitLocker To Go

تعریف: بیت لاکر یک قابلیت تمام و کمال برای پنهان سازی درایو در ویندوز ۷ نسخه های Enterprise و Ultimate است. در واقع تقویت شده ای از AES (استاندارد پنهان سازی پیشرفته) است که در ترکیب با قابلیت های امنیتی جدید کار میکند.

چرا به آن نیاز داریم: بیت لاکر قادر است لایه امنیتی دیگری به شبکه در طرف کلاینت اضافه کند که گاهی نیاز به آن شدیداً احساس میشود. میتوان از این قابلیت برای جلوگیری از دسترسی هکر به به فایلهای سیستم و داده استفاده کرد.

چگونه کار میکند: وقتی فایل جدیدی به یک درایو اضافه میشود، بیت لاکر آنرا بطور اتوماتیک پنهان میکند. بیت لاکر را میتوان با استفاده از تکنولوژی TPM ( ماژول بستر مطمئن) بهینه سازی کرد تا هویت کاربر توسط یک کلید USB تعیین شود (بیت لاکر تو گو).

 

APPLocker

تعریف: اپ لاکر قابلیتی در Group Policy و Local Security Policy است. به کمک این قابلیت سرپرست سیستم دسترسی به نرم افزارهای خاص، فایلهای نصب کننده و اسکریپت ها را می بندد.

چرا به آن نیاز داریم: برای صرفه جویی در زمان و کنترل بهتر روی سیاست های محدود سازی نرم افزاری

چگونه کار میکند: قوانین بطور اتوماتیک توسط اپ لاکر با تجزیه و تحلیل فایلهای درون پوشه داده شده ایجاد میشوند. بطور دستی نیز این کار ممکن است. قوانین را میتوان بر اساس امضای دیجیتال یک نرم افزار ایجاد کرد. برای مثال، سازمان میتواند دسترسی به نسخه های خاصی از Acrobat Reader را محدود کند.

 

محیط اسکریپت نویسی مجتمع Windows PowerShell

تعریف: ویندوز پاورشل آی.اس.ئی برنامه میزبان پاورشل است. به کمک آن، سرپرست سیستم قادر خواهد بود تا دستورات را اجرا کند و اسکریپت های اشکال زدایی را در یک رابط کاربر گرافیکی تست و ایرادیابی کند.

چرا به آن نیاز داریم: با انجام اعمالی بر اساس اسکریپت، این ابزار به ما این امکان را میدهد تا کنترل و انعطاف بیشتری در کار با زیرساخت ویندوز خود نسبت به حالت گرافیکی در کاربردهایی مانند Server Manager داشته باشیم.

چگونه کار میکند: پاورشل آی.اس.ئی دقیقاً مانند پاورشل کار میکند. این ابزار راهکاری ساده تر برای ویرایش و ایرادیابی متنی است. قابلیت های آن شامل ویرایش چند خطی، زبانه دار بودن، رنگ بندی، راهنمای حساس به محتویات و … است.

 

DirectAccess

تعریف: دیرکت اکسس مانند VPN است که اتصال راه دور به شبکه های بزرگ را برای کلاینت های ویندوز ۷ فراهم میکند، و به قولی راهکار بهتری نسبت به VPN است.

چرا به آن نیاز داریم: دسترسی راه دو استانداردی شده است که همه کارمندان باید از آن بهره مند باشند. دیرکت اکسس راه حلی است که در ویندوز سرور ۲۰۰۸ بازبینی دوم و ویندوز ۷ وجود دارد و در صورت استفاده از این قابلیت در سازمان، دیگر نیازی به صرف هزینه برای راهکار جانبی نیست. چون کاربران از VPN استفاده نمیکنند، میتوان براحتی آنها را تحت نظر گرفته و کنترل کرد.

چگونه کار میکند: برای کاربرد دیرکت اکسس بایو سرور ۲۰۰۸ بازبینی دوم، کلاینت های ویندوز ۷، سرویسهای جوازدهی اکتیودیرکتوری و چند پیش نیاز دیگر را فراهم کنیم. ارتباط کلاینت ها از طریق دیرکت اکسس بطور اتوماتیک است.

 

BranchCache

تعریف: برنچ کش قابلیتی در سرور ۲۰۰۸ بازبینی دوم و ویندوز ۷ است که امکان کش کردن محلی داده ها روی کلاینت های ویندوز ۷ را در شعب وب سایت اصلی و فایل سرورها فراهم میکند.

چرا به آن نیاز داریم: این قابلیت میزان پهنا بایند مورد نیاز برای انتقال داده ها به شعب را کاهش میدهد. این کاهش باعث صرفه جویی در هزینه و زمان خواهد شد.

چگونه کار میکند: برنچ کش باید در فایل یا وب سرور حاوی داده ها فعال شود. کلاینت های ویندوز ۷ میتوانند این قابلیت را توسط Group Policy یا Local Policy Settings فعال کنند.

 

پنج قابلیت ویندوز ۷
(2 رأی/آراء)
مفید بود
مفید نبود

نظرات (0)
ارسال نظر جدید
 
 
نام کامل:
ایمیل:
متن نظر:
Help Desk Software by Kayako