پایگاه دانش: نرم افزار
ویژگی های کلی مرورگر فایرفاکس 6
ارسال شده توسط عباس پيرنظريان در تاریخ 1390/06/27 04:25 بعد از ظهر

ویژگی های کلی:

- این نسخه از مرورگر 6 بار سریعتر از نسخه های قبلی است و کاملا برای اجرای سریع نرم افزارهای آنلاین و سایتهای تعاملی بهینه شده است.
- استفاده از AppTab (در ادامه بیشتر در مورد آن خواهید خواند) برای سایتهایی که بیشتر به عنوان یک ابزار از آنها استفاده می شود.
- جابجا شدن میان برگه های مرورگر بدون نیاز به باز کردن برگه های مشابه.
- مدیریت برگه ها با استفاده از ویژگی پانوراما (در ادامه بیشتر در مورد آن خواهید خواند).
- هماهنگ کردن تاریخچه نوار ابزار، بوک مارکها، برگه های باز و کلمه های عبور میان رایانه های مختلف و دستگاه های موبایل.
- پنل جدید برای کنترل کردن افزونه های و رنگ و لعاب تم
- امکان اطلاعا دادن به سایتها جهت دنبال نکردن رفتار بازدید کننده
- برقراری خودکار ارتباط امن جهت جلوگیری از جمله های Man in The Middle.
- افزایش امنیت با دقت زیاد در روش اجرای اسکریپتها توسط سایتهای مختلف
- استفاده از موتور جدید JagerMonkey برای جاوا اسکریپت و بهینه سازی فن آوری های موجود جهت اجرای هر چه سریعتر جاوااسکریپت.
- پشتیانی از امکانات مختلف HTML5
- بهینه سازی CSS
- در این نسخه از فایرفاکس با از کار افتادن یک پلاگین مانند فلش کل مرورگر از کار نخواهد افتاد و می توانید به وب گردی خود ادامه دهید و با لود کردن دوباره صفحه پلاگین نیز دوباره شروع بکار خواهد کرد.

ترفندهای فایرفاکس 4

1. برای تبدیل کردن یک سایت به صفحه خانه، کافیست نشان سایت را از نوار ابزار بگیرید و بر روی نشان خانه که در انتهای سمت راست نوار ابزار قرار دارد بیاندازید.
2. تمام بوک مارک ها از طریق دکمه های که در انتهای سمت راست نوار ابزار قرار دارد در دسترس هستند.
3. اگر سایتی هست از آن خیلی استفاده می کنید و دوست دارید دم دست باشد مانند ایمیل، فیس بوک، توییتر و از این دست می توانید بر روی برگه آن سایت راست کلیک کرده و گزینه Pin as App Tab را انتخاب کنید. با این کار این برگه فضای کمتری را در نوار برگه های اشغال کرده و همیشه در دسترس خواهد بود.
4. با باز کردن یک برگه جدید و تایپ کردن آدرس یک سایت فایرفاکس بررسی خواهد کرد تا ببیند آیا این سایت را در برگه دیگری باز کرده اید یا نه. اگر سایت در برگه دیگری باز باشد شما را به آن برگه انتقال خواهد داد.
5. تب های زیادی دارید و همیشه مثل من میان این تب ها گم می شوید. در این نسخه از فایرفاکس امکانی به نام پانوراما وجود دارد که به شما امکان مدیریت بهتر و دسته بندی تب ها را می دهد. از منتهاالیه سمت راست نوار ابزار بر روی علامت فلش کلیک کنید و حالا همه تب های باز در کنار هم به شما نمایش داده خواهند شد. کافیست آنها را گرفته و بکشید و بیاندازید کنار هم تا گروه های مختلفی از تب های باز درست کنید.
6. Sync کردن فایرفاکس با کامپیوترها و موبایلهای مختلف به سادگی امکان پذیر است. کافیست از بر روی Options کلیک کرده و به برگه Sync بروید. با ساخت یک اکانت جدید می توانید از امکان Sync هم استفاده کنید.

(2 رأی/آراء)
مفید بود
مفید نبود

نظرات (0)
ارسال نظر جدید
 
 
نام کامل:
ایمیل:
متن نظر:
Help Desk Software by Kayako